Dec 16 2023
Etkinlik
“Anadolu'nun Çiçekleri” Sergisi

Hacettepe Üniversitesi Biyolojik Çeşitlilik Araştırma ve Uygulama Merkezi BİYOSFER Müze'de, 22 Aralık 2023- 22 Şubat 2024 tarihleri arasında, Flora Araştırmaları Derneği Bitki Ressamlığı Komisyonu (BIRET) ve Hacettepe Üniversitesi BİYOSFER Müze iş birliği ile "Anadolu'nun Çiçekleri" sergisi düzenleniyor.

Cumhuriyetin 100. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen sergi, Anadolu'nun zengin bitki çeşitliliğini ve doğal güzelliklerini bitki ressamlarının gözünden yansıtıyor. Kırk sanatçının eserlerinin yer aldığı sergi, Anadolu'nun doğal güzelliklerini keşfetmek ve bitki çeşitliliği hakkında farkındalık yaratmak amacıyla düzenleniyor.

Sergiyi ziyaret edenler, Anadolu'nun eşsiz çiçeklerini yakından görme ve bitki ressamlarının sanatını takdir etme fırsatı bulacaklar. Sergi; 22 Aralık 2023- 22 Şubat 2024 tarihleri arasında, pazartesi günleri hariç hafta içi her gün 10:00-16:30 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Bu eşsiz sergiyi ziyaretinizden onur duyarız.

Prof. Dr. Selim Süalp ÇAĞLAR (HUBİUM Biyosfer Müze Müdürü)

Uzm. Bio. Tuğrul Körüklü (Flora Araştırmaları Derneği Başkanı)

Flora Araştırmaları Derneği Bitki Ressamlığı Komisyonu (BİRET) Üyeleri

Etkinlik adresi: Hacettepe Üniversitesi Biyolojik Çeşitlilik Araştırma ve Uygulama Merkezi (HUBİOM), Biyosfer Müze Sergi Salonu, H.Ü. Beytepe Yerleşkesi, Ankara
Başlangıç - Bitiş tarihleri: Dec 22 2023 - Feb 22 2024
Burçin Çıngay Genel Sekreter
ANG Vakfı Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi
Bilim Bölümü

Kategoriler

Genel
3
Diğer
0

Son Gönderiler

Cumhuriyet’in 100. Yılında Türkiye’de Floristik Botaniğin Gelişmesi Konuşmacı: Prof. Dr. Tuna Ekim Tarih: 18 Nisan 20...
Bereket Perisinin Peşinde 25 Yıl: Altın Çiğdemin Sırrı Konuşmacı: Prof. Dr. Osman Erol Tarih: 4 Mart 202...
“Anadolu'nun Çiçekleri” Sergisi'ne Ziyaret

Hacettepe Biyosfer Müze’de sergilenm...